Zhodnocení první poloviny sezony
Zhodnocení první poloviny sezony

A – tým

Začátek soutěže nás zachytil v kolísavé formě. Body jsme byli schopni získávat jen z prvních tří domácích zápasů, zatímco venku jsme vždy těsně prohráli. Bohužel pak přišla série smolných zápasů, ve kterých jsme sice nebyli horší, ale neměli jsme tolik potřebné štěstí a najednou jsme měli po 11 zápasech pouze devět bodů a krčili jsme se na předposledním místě tabulky. Od posledního místa nás dělil pouze lepší vzájemný zápas s Remosem Oslavany. Každá další prohra snižovala naše sebevědomí a vzdalovala nás od předních příček. Někteří hráči se více věnovali rozhodčím a debatám s protihráči - hráli jsme stále méně jako tým. Dalším naším problémem, se kterým jsme se museli v první půlce sezóny potýkat, bylo zranění brankáře. Chyby se kupily jak mezi hráči, tak i u brankářů, ale i přes to jsme odehráli několik kvalitních zápasů, ve kterých jsme ovšem měli smůlu. Například zápas proti Helasu nebo Inexisu stojí za vyzdvihnutí. Naopak za nejhorší zápas dosavadního průběhu sezóny by se dal označit buď zápas v Rousínově proti Sokolnicím, nebo v Bohunicích proti Panamě.

V polovině sezóny jsme se museli rozloučit s klíčovými hráči našeho áčka, kterými byli Písek a Mirus. Možná právě absence našeho nejlepšího střelce Miruse byla tím kýženým momentem, který rozhodl o tom, že druhá polovina byla velkolepá. Jako kdybychom si uvědomili, že góly musí dávat i někdo jiný než jen jeden hráč a najednou se se střelci roztrhl pytel. Ruda s Chlebem začali ukazovat svoji dravost a využívali naplno svoji akceleraci. Sparťan s Totemem zase předváděli, dost možná, jejich nejlepší výkony v kariéře. Z Pteho se stal skvělý univerzál, který byl schopen zahrát kdekoliv na výbornou. Na lavičce jsme měli výborného trenéra Honzu Borýska, který se ukázal nejen jako posila do hry, ale i jako mentor. A hlavně Dave předvedl v bráně neuvěřitelné zákroky a v kuloárech už se hovořilo o tom, že předvedl nejlepší výkony ve svém životě. S Konym jsme našli náhradu za Miruse a to nejen tím, že nosil dres číslo 77, ale i počtem kusů, které stihl za pár odehraných zápasů. Suma sumárum za devět kol jsme získali 22 bodů a nakonec jsme skončili na 6. místě se ztrátou pouze 5 bodů na třetí místo. Naše výkony nezůstaly nepovšimnuty a jako ocenění nám byl nabídnut rozhovor s jakožto největším překvapením druhé poloviny sezóny (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1093660914159194&id=529351663923458).

Během první poloviny se vystřídalo do hry 12 hráčů. V bráně se objevil jak Dave, tak Zuki a i Miguel. Na palubovku vyběhli Mirus, Dody, Dozbi, Pete, Ruda, Chleba, Wansin, Totem, Sparťan, Pepi, Písek, Miguel, Martin Holánek.

Nejtrestanějšími hráči bylo naše klasické duo řezníků Dody a Dozbi. Za nimi byli Písek se Sparťanem, kteří obdrželi 2 žluté karty.

Po jednom obdržel Miguel, Kony, Mirus, Pete, Totem, Dave, Ruda.

Kanadské bodování týmu:

1 Ruda 16+9 25b.
2 Dody 14+4 18b.
3 Mirus 13+4 17b.
4 Miguel 9+8 17b.
5 Kony 12+2 14b.
6 Pete 9+4 13b.
7 Totem 11+1 12b.
8 Sparťan 3+6 9b.
9 Dozbi 4+4 8b.
10 Chleba 4+3 7b.
11 Písek 4+1 5b.
12 Zuki 0+3 3b.
13 Wansin 1+1 2b.
14 Borys 1+0 1b.
15 Pepi 0+1 1b.
16 Dave 0+1 1b.

 

B – tým

Béčko začalo ve velkém stylu a udrželo si skvělou sérii 10 výher za sebou, což nás vymrštilo na první místo tabulky. Docházka byla opravdu profesionální, o zápasy byl zájem a ze spousty lidí bylo cítit, že jsou rádi ve svém starém týmu a se starým kolektivem. Poté jsme ovšem trochu zvolnili nejen v sestavách, ale i ve sbírání bodů.

V béčku podával v první polovině sezóny skvělé výkony Zuki, který sice ke konci trochu polevil, ale dalo se na něj spolehnout. Hlavně v zápasech s konkurenty (Partizan, Bianco) nás Zuki hodně podržel a hned zapadl do kolektivu. Další pochvalu si zaslouží i CJ, který se zhostil funkce kapitána na výbornou a (pro někoho překvapivě) se dostavil na každý zápas (vyjma jednoho, kdy ho přemohl 82% silný Absinth), povzbuzoval a choval se jako pravý kapitán (i když někdy byl klasicky nalitý). Hlavní útočnou zbraní bylo duo Miguel – Mirus, kteří zaznamenali dohromady 51 kusů, což je skoro polovina gólů, které jsme za celou sezónu dali. Jak jsem už zmínil výše, ke konci nám trochu docházel dech a hlavně nás opustilo štěstí, což dokládá i prohra s předposledním týmem tabulky (Luxury) a třetím týmem od konce Tropou. Herně jsme soupeře přehrávali, vytvořili neuvěřitelné množství šancí, bohužel jsme je nedokázali využít.

Na konci sezóny Hombres B obsadilo 4. místo, což je vzhledem k předsezónním prognózám vysoce nad očekáváním. To, že tým Hombres je férový a snaží se hrát podle pravidel, dokládá i další výborný úspěch v podobě vítězství v tabulce fair play. Za celou sezónu jsme dostali pouze 8 žlutých karet a 0 červených. Této tabulce jednoznačně o 100% vévodí Mirus, když dostal 2 žluté karty.

Aspoň na malou chvíli do zápasu naskočilo velké množství hráčů. V bráně se objevili oba naši brankáři, jak Dawe, tak Zuki. Do hry se zapojili všichni hráči áčka: Písek, Mirus, Dody, Dozbi, Pete, Miguel, Ruda, Chleba, Totem, Sparta, Wansin, Pepi. Nastoupilo i množství hráčů z béčka, kterými byli: Holánek, CJ, Nihat, Sergej, Dušan, Černoch.

Tabulka střelců:

1 Miguel 34 gólů
2 Mirus 17 gólů
3 Pete 9 gólů
4 Pepi 9 gólů
5 Chleba 8 gólů
6 Wansin 6 gólů
7 Holánek 4 góly
8 Ruda 4 góly
9 Černoch 2 góly
10 Sparťan 2 góly
11 Dozbi 2 góly
12 Nihat 2 góly
13 Zuki 2 góly
14 Borys 2 góly
15 Dody 1 gól
16 Písek 1 gól
17 Dušan 1 gól

 

Management týmu nezahaloval ani o Bánocích a byl velice aktivní na přestupovém trhu. Z týmu odešel všemi oblíbený Písek, který se přestěhoval za prací. Dalším hráčem, který odešel, byl Mirus, kterému se splňuje sen v podobě druhé ligy, a jehož přestup se neobešel bez zbytečností (https://souteze.fotbal.cz/rozhodnuti-odvolaci-komise-ve-veci-odvolani-odvolani-hombres-brno/a9714). Oběma přejeme mnoho úspěchů a vstřelených branek.

Do týmu se přidal Jan Borýsek, který se ovšem zranil hned na prvním tréninku a tato absence se nečekaně protáhla. Ovšem i tak nezahálí a pravidelně chodí na zápasy, které vede z lavičky jako trenér. Okamžitě si získal respekt ostatních hráčů.

Další posilou je Pavel Konečný, který hned v prvním zápase vstřelil branky a každý zápas ukazuje svoji důležitost. Se svojí levačkou a průměrem 2 body na zápas je neuvěřitelně platným hráčem a neskutečně nám pomohl.

 

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30