ELIŠKA x HOMBRES ✅

Neděle 4.10.2020, Brno-střední, nástup na plac, nové míče, cvičná střelba, kotel energie a konec několikaměsíčního soutěžního půstu pro áčko Hombres.

Už před začátkem zápasu panovala v rámci celého týmu skvělá atmofséra a chuť jít konečně na plac pálit kusy. 19:15, nástup obou týmů, hvizd sudího a na parketách borci první lajny. Dody,Miguel,Dozby a Chleba. Proti nám nastoupený nováček soutěže po postupu z okresu, Eliška.

1. poločas

Do zápasu jsme vstoupili lépe. Od první minuty jsme aktivně napadali protihráče při prvním kontaktu s balónem a nedávali jsme jim prostor ani čas vytvářet hru. Přebírání hráčů a vyplňování prostoru mělo pevnou strukturu, kterou se nám podařilo držet a díky tomu jsme byli první tým, který začal zatápět u kasy soupeře. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí po tyčce z rohu a dvou závarech na malém vápně soupeře.

10. minuta - další závar před brankou míč se dostal na velké vápno k Miguelovi, který se s ním hbitě otočil, hodil na pravačku a ušetřil práci uklízečkám s levou horní šibenicí soupeřovy svatyně. 0:1

Tlak a šance pokračovaly, soupeř se k ničemu vážnějšímu nedostal, naopak my jsme mu dělali problém s výhozy Karlose a dynamickou hrou. Následovala velká šance Tomiho, který skvěle postavený na zadní tyče bohužel nezasunul. 

17. minuta - jeden z výhozů Karlose nachází přesně nějakou část Janyho nohy, který neváhal a i když přesně nikdo neví jak, nekompromisně lobnul míč z metru před brankou pod víko. 0:2

Ke konci první půle jsme lehce polevili v napadání a soupeř poslal dvě nebezpečné střely, které však nikdo netečoval a tak jsme spokojeně končili první půlku s dvougolovým vedením. 

2. poločas

Začátek měl podobné tempo první půli. Hned v první minutě druhé půle Janis opět skvělý náběh, zpracovaný míč, gajdy golmanovi, však vyveden z rovnováhy, poslal míč levou falší vedle soupeřovi branky. 

27. minuta - vzápětí akce soupeře, Karlos skvěle vyrazil a podržel, avšak k vyraženému míči se první dostal soupeř a po velkém nedůrazu na vápně se balón dostal až k zadní tyči, kde ho se štěstím protlačil za čáru Bartl. 1:2

V tu chvíli se nám začala rozpadat hra, soupeře polilo živou vodou a začal pomalu přebírat otěže zápasu. Byl nebezpečnější a díky našemu nedůrazu a neklidné rozehrávce si vytvořil i několik slibných šancí. Díky Karlosovi a jejich nepřesnému zakončení se však stav zatím neměnil. 

36. minuta - Do breaku se dostal Miguel a Chleba. A tahle dvojice z mládí se nemýlila. Miguel gajdama Chlebovi, Chleba vrací Miguelovi a následuje střela na zadní. Soupeřova síť se rozvlnila potřetí. 1:3

Následovala chaotická hra nahoru dolu, kdy jsme nebyli schopni hru patřičně zklidnit vzhledem ke skore a hrát si to svoje. Nespočet spálených tutovek z naší strany v čele s Peteho palbou na rohový praporek, vedl k tomu, že soupeř ucítil další šanci.

40. minuta - Nechal jsem se školácky obhodit na lajně a i když sem se snažil soupeře sportovně zpomalit, ustál souboj, poslal míč na druhou a Vogt zaklidil pod víko. 2:3

46. minuta - Rozehrávka autu u levé lajnové čáry, nepokrytý soupeřův hráč na středu(škoda že není video na rozbor) v náběhu dostal míč, se kterým se dostal až na vápno a gajdama srovnal na 3:3

Celá lavička nasraná, uvažovali jsme i o powerplay, pak jsem poslal volej do výlohy a už to vypadalo že si budeme brát každý po bodu. Poté ovšem Chleba chtěl vyzkoušet jestli Karlos dává pozor a přenechal tak míč soupeři na samostný únik. Karlos podržel ve velkém stylu.

50. minuta  - půl minuty do konce. Výhoz Karlose a zpracování na půlce Janyho, který dostal naloženo, svalil se na parkety. Avšak stačil levačkou posunout Dodymu. Dody předal Miguelovi, který se zařadil do levého pruhu na dálnici. Přečíslení 3na1. Miguel vede míč a má napravo dva spoluhráče a před sebou stopera soupeře. Palba. Bodlo. Rozvlněná síť. Hattrick(pokuta). Euforie celé lavičky. 3:4

10 sekund do konce. Hvizd. 3 body

Ubojovaný zápas ve kterém jsme po většinu času byli lepším týmem. Chyběli rotace a klid na míči. Proto ale máme trenéra a příště snad i video abychom na tomhle mohli víc pracovat. Prezentovali jsme se jako vždy bojovností, nechali jsme kromě několika pohledných akcí na hřišti vše. Fanoušci soupeře se oproti tomu prezentovali dost nevhodně, když nám nadávali ať zdechnem na coronu a ať nás kopnou do hlavy. Ale nejsme tu od toho měnit dementy, ale držet čelo tabulky kraje. 

Díky všem za zápas a skvělou atmosféru i nasazení. A hlavně díky všem fanouškům, kteří nás chodí podpořit. A 10.10. proti Gladiatorum znovu.

Rudolf

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30