OBŘANY CUP
OBŘANY CUP

Po dlouhé pauze opět KOMPETITIVNÍ zapojení Hombres ve formě obřanského turnaje na umělce.

Dojeli jsme ve skromnější sestavě, pouze 7 hráčů do pole, ale s o to větší chutí si zahrát. 

Soupiska: Miguel,Bory,Janis,Rudoslas,Žili, CJ,Sergej,Pepa,Fanynky

Byly 2 skupiny po 4 týmech s tím, že postupují všichni. Naše skupina: Kalábek, Ukraine, Kobas

Zápasy skupiny byly po 18ti minutách, bez rozhodčích(školení) a pro náš tým také bez nasazení.

Hombres : Kalábek 1:1

V zápase nás brzdilo především naše nasazení. Kontrolovali jsme míč, ale naše hra postrádala pohyb a nabídku. Kalábek se poté podíval za půlku a hned z první šance skoroval tvrdou střelou k tyči. Neponechávali jsme poté prostor ani pro breaky a začali hrát na vyšší otáčky. Janis mě pak našel ve vápně a bylo srovnáno na 1:1. Měli jsme ještě nekolik šancí zápas otočit, ale chyběla přesnost a skore se neměnilo. 

Hombres : Ukraine 1:2

Nejvíc neortodoxní zápas v historii klubu proti klukům z Ukrajiny. Borec se semišovýma teplákama, další s londsdale boxerskýma zelenýma trenkama a borec co stihl 7 zidanovek za střídání.

Zápas byl hodně nahoru dolu, z jejich strany spíše fotbalové pojetí s šikovnýma klukama co uměli na balonu. Janis ale dal první gol a mohli jsme přidat hned další, ale CJ neseřídil brusle a stav zůstal 1:0. Zhruba v polovině zápasu jsme šli dolů s intezitou a oni přidali. Bylo to vidět na každém boji o míč, že to chtějí víc. Pak navíc začaly česko-ukrajinské spory a sport přestával být prioritou. Ukrajinský Zidane nás vymíchal 4ma zidanovkama na vápně v řadě a srovnal. Poté přidali další gól z urputnosti a hráli převážně už jen oni.

Hombres : Kobas 2:1

Tady jsme hráli od začátku jen my a rychle jsme se dostali do vedení 2:0 po gólech Miguela a Janise. Kobas se poté dostal k ojedinělé střele a podařilo se jím náskok snížit, ale náš herní projev byl určitě přijatelnější než v předchozích zápasech. Tenhle přístup jsme si chtěli přenést do play-off, kam postupovaly všechny týmy. Byl to také asi jeden z faktorů, proč jsme nedokázali najít 100% motivaci ve skupinových zápasech. 

K1

Po podprůměrných výkonech ve skupině následovala skoro 3hod. přestávka, kdy se měla odehrát druhá skupina. Dohodli jsme se, že jako tým sjedeme do K1 a dáme si něco dobrého. Při vybírání jídel se hledělo především na jeho lehkou stravitelnost a tak tam padaly hnusy jako ceasar saláty, polívky a předkrmy. Po našich nemastných výkonech se debatovalo i o tom, že nebudem hrát o osmé místo když vypadneme v play off hned na začátku a že já spěchám na poker. Po těchhle kecech byla vidět na Miguelovi kapka zoufalství. Pak jsme se ale skvěle najedli, pokecali, naladili atmosféru a bojovnost a vydali se zpět na čvrtfinále do Obřan. 

Hombres : Inexis 5:1 (čtvrtfinále)

Nová mentalita, nový tým. Tak by se dalo nazvat naše představení proti borcům z Inexis. Do zápasu jsme vstoupili s obrovskou intezitou a chutí hrát na balonu. Měli jsme konečně správné rozestavení a bránili jsme takticky od půl. Hned na začátku jsem se urval do breaku a po útěku po pravé straně jsme stihl zasunout pod golmana v pádu. 1:0. Asi 30sekund na to jsem dal přihrávku na Janise na hrotu, kde po menší skrumáži balon vyplaval na velkém vápně. Neváhaval jsem a zapl další sprint, vzal míč a zasunul hned znovu. 2:0 

Stále držíme míč a Inexis k ničemu nepouštíme. Další akce Miguel jde zleva semnou na středu a jdeme 2 na 1. Stále čekám na pas ale Miguel zvedá hlavu a pouští zničeho nic bodlem raketu do bližšího víka. Golman ani já jsme moc nepobrali ale, 3:0 a bez slavení střídat. Opět náš tlak i taktické postavení způsobil neklid u rozehrávky soupeře a po vystihnutí přihrávky šli Janis a Miguel sami na golmana. Miguel na Janise a 4:0. K dokonání totohle výkonu pak už jen gól Miguela po dalším ťukecu na 5:0.
Soupeř působil odevzdaně, ale podařilo se jim vstřelit čestný gol na 5:1. Co se jim ale hlavně podařilo, bylo zranit nám golmana a zlomit mu prst. Je potřeba dodat, že se jednalo o náhodnou střelu a ne žádný nesportovní střet. Zápas tak dochytával Bory a naše budoucnost byla nesjistá. 

Po zápase Miguelovo prohlášení, že Pepa to zvládne, i když se ho vůbec neptal, nás uklidnilo a připravovali jsme se na odvetu s hlavním rivalem v semifinále. Ukrajinou.

Hombres : Ukraine 1:0 po pen. (semifínále)

Bizarní zápas s bizarním bezgolovým výsledkem. Z naší strany ovšem takticky zvládnuté, bráněno od půl. Šancí jsme si vytvořili několik pomocí rychlých breaků, bohužel se nám je však nepodařilo proměnit. Nenechali jsme hrát Zidana a pohlídali si neortodoxní hru našeho soupeře. Do hry jsme nepustili ani jejich novou posilu z Laosu. Zápas byl intezivní, plný nasazení, je však potřeba dodat, že jsme tam nechávali vše, ale s fyzickým fondem na tom byl lépe náš soupeř z Ukrajiny. 

Zákl. hrací doba skončila a přislo to na co se alespoň do tohoto turnaje žádný z hráčů netěšil. Penaltový rozstřel. Přišla hlavní část a to vybrat střelce. Jediná jasná volba byl Janis. Pak se nečekaně přihlásil Sergej a to se nepozdávalo Miguelovi, který mu řekl, že musí být soudnej. Nakonec Miguel prohlásil, jelikož začínál soupeř, ''Když nedá tak, jdu.'' 

Pepa se zlomeným prstem versus Zidane. Soupeř nedal. Pepa skvěle. Miguelova sebevědomá reakce: ''Možná to ale nedám''. Ale postavil míč a dal skvěle k levé tyči. 

Další serie jejich teplákovej borec prostřelil Pepu mezi nohama a hned na to sebevědomě Janis udělal to samé jejich golmanovi. 

Na třetí serii se nikdo u nás moc neměl, ale nebylo potřeba protože Pepa neskutečně vychytal i dalšího borce a my mohli slavit postup do finále!!

Hombres : Hlad a žízeň 2:1 po pen. (finále)

Pro nás neznámý tým, kromě golmana co chytal za Helas a prezentoval se skvěle jak v brance tak i v power play kdy často pálil zpoza vápna a tvořil hru. Jejich kluci se ale prezentovali šikovnou  a technickou hrou a bylo jasné, že to bude těžký zápas. 

Podařilo se nám však vstoupit do hry skvěle kdy po skrumáži na středu jsem se dostal s balonem dopředu a byl sem 1na1. Stáhl jsem si balon na levačku a šel sam na golmana. Když jsem se ale podíval, jak roztaženej byl jejich golman, byl sem rád, že se mi po levici vynořil Miguel a adresoval sem mu pas. Sběhli se na něj vracející hráči i golman a Miguel najednou zmizel v obležení hladu a žízně. Jediné co se však vynořilo byl dloubnutý míč, který nechal golmana bez šance a nás poslal do euforie. 1:0 

Hra byla nahoru dolů, byly jsme však nuceni bránit hlavně kvuli fyzickým silám, které prostě už moc nebyly. Soupeř točil hráče jedna radost a my jsme smutně vyhríželi příchod Dodyho. Spící Dody nám však nemohl v tuto chvíli pomoct. Naneštěstí 5min před koncem se jejich hráč urval do breaku a pumelicí k tyči srovnal na 1:1. Je nutno dodat, že soupeř tlačil a nebýt skvělého Pepy, skore by vypadalo jinak. Tenhle gol nám vzal vítr z planech a pak soupeř šel ještě asi 3x skoro sám na golmana, kvůli naší nedůslenosti a chybám. Pepa však neskutečně vše polapil. Konečný hvizd a je to tu zas. Penalty ve fínále.

Proč měnit co funguje a tak jak přes kopírák. Začíná jejich golman. 

Pepa se ale zvětšil a opticky mu nedal šanci. Golman to přerval moc na levo a netrefil branku. Chystá se Miguel. Podívá se. Rozběh. Síť v pravo dole už se vlní. 1:0 a velká radost.

Další serie jejich hráč. Vybírá si dobrou stranu a Pepa nemá šanci. Pak přichazí Janis. Gajdy z penalty ve finále? Ne, tentokrát na mazáka k levé tyči po zemi. JISTOTA. Ještě větší radost u nás. 

No a poslední serie a PEPA hrdina, protože chytá a u nás propukají OSLAVY. 

Co začalo jako hnus a debaty o osmém místě končí a HOMBRES se stávají vítězem turnaje. 

 

Jako vždy největší poděkování patří věrným fanynkám Leni, Sandře, malé Natálce a velké Natálce od Žiliho, které s námi profandili celý den. Pak už jen přebrání cen a také individuální ceny pro nejlepšího GOLMANA turnaje Pepy. Je potřeba dodat že Pepa nám vychytal celé play off a od chvíle co si zlomil prst pustil za 2 zápasy jen jeden gol. Klobouk dolů. Děkujeme za organizaci turnaje a všem týmům za hezké zápasy. A za rok se pokusíme zlato obhájit. Sezona se blíží a tohle byla skvělá generálka a ukázka naší bojovnosti a týmovosti. Věřím, že to budeme předvádět i nadále.

Díky
Rudolf

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31