HOMBRES B x SK LÍŠEN ✅

Sobotní poledne a pro nás konečně začátek soutěže pro HOMBRES B. 

Utrhl jsem se v sobotu z práce, protože na zápas sem se velmi těšil. Chystal sem se na pozdrav jak sem vcházel do šatny, byl tam však jen Totem s izolepou. Kluci už nachystaní na palubovce čekali, než soupeř dohraje match a budeme moci nastoupit. Našim prvním soupeřem byla SK Líšen, skládající se ze zkušených borců, co spolu hrají dlouhou dobu. Byli jsme připraveni na trpělivou hru a těžký zápas. 

Sudí fouká konec, vysmátý Luu přichází na plac a my už stavíme první lajnu. 

Sestava: Miguel,Dody,Janis,Pete,Rudoslas,CJ,Totem,Zoue,Bory a Pepa premiéra soutěže v brance. 

Zápas začal dominancí našeho týmu na míči, avšak soupeř zodpovědně vykrýval prostory a přebíral hráče. V prvních 5ti minutách hry tak náš tým k ničemu závažnějšímu nepustil. 

Poté přišla situace, kdy jsem se na půlce dostal k míči a i když sem slyšel záda, nečekal sem, že soupeř mi to na pavouka zkusí vzít z takové dálky. Naštěstí jsem se vynořil i s míčem a pomocí zidanovky(inspirace od Ukraine) se uvolnil a zrychril přechod a šli jsme 2 na 1. Poslal sem to nalevo Mirusovi a ten mi to bez váhání předložil před prázdnou. Trefil jsem to i s podlahou, ale stačilo to takže 1:0.

Hra se následně více otevřela a my byli čím dal nebezpečnější. Nejdřív Totemův únik po pravé straně a napálena spojnice z úhlu a pak i Mirusovo břevno kdy míč skončil na brankové čáře. 

V další akci jsem se ze středu hřiště vydal k jejich brance a soupeř couval až na vápno. Toho jsem využil, přešlápl a šel nalevo. Soupeře sem prošel, ale protože neumím vystřelit levou, poslal sem tam šajtlu co sotva letěla. Se štěstím se mi střela odrazila od tyčky přímo zpátky na nohu a dostal sem druhou šanci naložit s míčem lépe. Napravo sem ucítil Miruse a rozhodl se balon přenechat jemu. Mirus pak už neváhal, opřel sem do míče levačkou a mezi nohama soupeře ke vzdálenější tyči golmana 2:0.

Hru jsme celou první půlku kontrolovali a když se soupeř dostal ke střele bylo to spoza hráče nebo z úhlu. S tím Pepa, který působil velmi jistě, neměl problém. 

Druhá polovina se nesla v podobném duchu. Náš herní projev se neměnil, ale soupeř se musel více otevírat aby dohnal skore. My jsme hráli zodpovědně zezadu a dostávali se do brejků a přečíslení. Tyhle situace však zůstaly nevyužité, což vzhledem k našemu potencialu v týmu, neni dobrá vizitka.

Poté přišel náš roh a následná střela Miruse. Bomba se odrazila od břevna od jejich hráče a následně, smolně pro soupeře, do jejich sítě. 3:0 Je však nutno dodat, že gol pramenil z naší aktivity a tahu na branku. Důležitý faktor zde byl i CJ, který svým pohybem v brankovišti naprosto rozebral obranu soupeře. 

Měli jsme pohodlný náskok, ale zůstávala nám všem chuť hrát naplno a nechat tam vše. Začali jsme proto soupeře vysoko presovat a aktivně se snažili o zisk míče.
Jedna taková situace vyústila v break, kdy jsem dorazil jejich posledního hráče a dokázal se s míčem dostat do úniku proti golmanovi. Už jsem chtěl dělat kličku ale cítil jsem Miguelovo ''střílej'' přes celou palubovku, tak jsem to tam radši poslal. Obstřel plackou se mi povedl a tak jsme zvýšili na 4:0

Zápas se chýlil ke konci a Pepa začal být zlehka nervozní, protože pokuta za nulu byla blízko. Jediný náš problém byla nedisciplinovanost v některých momentech při napadání soupeře, kdy se nám pak akumulované fauly dostaly až na 5. 

Půl minuta do konce. Napadal sem jejich posledního hráče, dostali jsme se do skrumáže a on se ocitl na zemi. Než sem však stačil vzít míč, tak mi ho takticky vykopl do ruky a přišla šestka. 

Je nutno dodat, že Pepa nulu chtěl a ta finanční ztráta by za tu vizitku stála. Bohužel, bylo to kopnutý dost nekompromisně nahoru k tyčce. 4:1

Z naší strany zodpovědne a bez chyb vzadu. Klid na míči. Naopak, nevyužité breaky a nedostatek rotace. Chuť hrát a 100% výkon tam však byl ode všech a s tím se vždy dá pracovat dál. 

DĚKUJEME opět verným fanynkám, přítelkyním a všem za podporu a že nás přišli podpořit. 

Rudolf

 

 

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31