Slavnostní otevření hřiště na ZŠ Bzenecká
Slavnostní otevření hřiště na ZŠ Bzenecká

V pochmurném nedělním dopoledni se náš tým po delší době sešel ke slavnostnímu utkání k příležitosti otevření nového travnatého hřiště na malou kopanou na ZŠ Bzenecké na Vinohradech.

Nejprve musíme poděkovat pořadatelům k výborně uspořádané akci, která i přes brzkou ranní hodinu a nepříliš příznivé počasí přilákala místní obyvatele, o které bylo dobře postaráno v podobě vynikajícího občerstvení.

K této výjimečné příležitosti jsme změřili síly s domácím týmem FFT Vinohrady, který hraje Divizi, do které jsme loňskou sezonu postoupili, takže se pro nás jednalo o zajímavou konfrontaci, abychom takzvaně věděli, do čeho jsme se to namočili.

Zápas se odehrál na krásném novém pažitu, který bude do budoucna sloužit veřejnosti. Soupeř už dopředu avizoval, že bude bez čapájeva, takže nám nezbývalo, než jim zapůjčit Zukyho. Ten se předvedl ve skvělém světle a zlikvidoval našim útočníkům nejednu gólovku. Výborná zpráva před sezonou, kdy budeme potřebovat vyrovnanou brankářskou dvojici jako sůl.

Do exhibičního utkání vstoupil lépe náš soupeř, když se na mě po naší chybě v obraně řítil osamocený útočník Vinohrad, který mazácky lobíkem zakončil, 1:0. Jinak se ale hra odvíjela podle našich not, jen jsme nedokázali proměnit šance. To se zlomilo těsně před poločasem, kdy to Žiloun po rohu urval pod břevno tak, že správce možná bude muset hned měnit sítě v bráně. To hráče FFT trochu zaskočilo a podle hesla : „do nich, dokud jsou blbí“, jsme Rudou přidali i druhý přesný zápis, který se ocitl metr před bránou úplně osamocen, a mohl se Zukyho zeptat kam to chce. Zuky asi neodpověděl, tak ho Ruda nakouřil přímo na solar. Na dorážku už ale chudák dosáhnout nemohl, 2:1.

Zbytek zápasu už byl kompletně v naší režii, takže jsme si mohli i nacvičit nějaké signály. Po jednom takovém blembáku udělal Miguel radost nějakému dítěti, které bydlí 3 sídliště od místa konání zápasu, v podobě podepsaného Hombres balónu.

V přátelském tempu jsme si tak došli pro vítězství v poměru 5:2 a dokázali jsme si, že v Divizi rozhodně nebudeme jen do počtu.

Na závěr bych chtěl poděkovat našim věrným fanouškům a fanynkám, za vytvoření domácí atmosféry.

Dycky Hombres!

Pepa

 

 

         

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30