Paradoxně nejlepší letošní výkon béčka k výhře nevedl.
Hombres B 4:4 Sokolnice
Nedělní dopoledne již tradičně patří futsalovému okresnímu přeboru. Tentokrát nás čekal nepříjemný soupeř ze Sokolnic. Do zápasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme balón, vypracovávali si šance. Bohužel jsme hned ze začátku dvakrát nastřelili štangli hostující svatyně. Potom se k nám ale štěstíčko přiklonilo, když nenápadná střela Janyse propadla mezi nohy Sokolnického brankáře – 1:0. Jak je u nás zvykem, když vedeme, myslíme si, že to půjde samo. Dvakrát jsme nedostoupili hráče ve střelecké pozici, a Zuky byl v obou případech bez šance – 1:2. Od té doby jsme se začali hádat a zbytečně ztrácet jednoduché balóny. Na takovém přístupu budeme muset zapracovat, jelikož nás to, troufám si říct, stálo body. Naštěstí se nám ale podařilo do poločasu vyrovnat Miguelem, který vyslal nechytatelný projektil na vzdálenější tyč – 2:2.

V poločasové přestávce jsme uklidnili emoce, řekli si, co má každý hrát, a hned od prvních minut to bylo znát. Klid na futsalkách, velké šance, bohužel proměněná jen jediná. Ruda se krásně uvolnil na pravé straně a předložil Adamovi dáreček v podobě zakončení do prázdné brány – 3:2. I nadále se tlačíme do zakončení, ale většina střel těsně míjelo tyčky Sokolnických. A tak se stalo, co nikdo z nás, vzhledem ke kontrole zápasu, nečekal. Soupeř z ojedinělé akce štiplavě vystřelil, Zuky tuto střelu bohužel vyrazil jen před útočícího hráče, pro kterého už nebyl problém vyrovnat skóre – 3:3. A aby toho nebylo málo, ze zbytečného faulu hosté zápas otáčejí. Všichni čekali střelu přímo ze standardní situace, kterou útočící hráč sice naznačil, ale diagonálou našel nikým nehlídaného spoluhráče, který to, nutno uznat, trefil ligově. Pavučiny po neděli v brankách určitě nezůstaly – 4:3. Nezbývalo nám než se vrhnout do hry bez brankáře, k čemuž z důvodu netrénování těchto situací, příliš často nesaháme. Tentokrát se k nám ale futsalové štěstíčko otočilo čelem, když nenápadná střela Janyse zapadla k tyči – 4:4. Na obou stranách bylo vidět, že se nechtějí s remízou spokojit a tak i v poslední minutě bylo o šance postaráno. Žádná střela se ale už neujala, a tak jsme se po paradoxně nejlepším letošním výkonu rozešli se Sokolnicemi smírně. Nutno ještě dodat, že soupeř ukázal velké kvality a zkušenost.

Sestava Hombres B : Zukal – Ryšavý, Šerák, Krobauer, Nos – Malíř, Žák, Janoušek, Fellman, Kitner, Spáčil.