Brankář čaruje, hráči se baví hrou

Tým Hombres má za sebou první dva zápasy v sezóně 2018/2019. Jednalo se o B-tým v 1. třídě na Okruhu.

Hned v prvním kole se tým střetl s jedním z největších favoritů soutěže, s týmem Partizan, za který hraje náš bývalý a snad i budoucí, vynikající hráč Tomi Vu Khac. Už od začátku utkání bylo jasné, že tento zápas dokáže snést přísnější kritéria. Hra se přelévala ze strany na stranu, do vyloženějších šancí se dostával tým Hombres, ale akce ztroskotaly na skvělém brankáři a v několika případech na poslední chvíli zasáhli obránci. Za největší šanci v prvním poločase můžeme označit takzvanou desítku, kterou kopal tým Partizan po šesti faulech našeho týmu. Nutno podotknout, že minimálně 4 fauly byly zbytečné (z toho tři ruky). Náš brankář ovšem předvedl skvělý zákrok a i dorážku si pohlídal na výbornou. Z první půlky stojí za zmínku ještě žlutá karta Rudoslava Žáka za úmyslné a zcela evidentní kaple, kterými zastavil protiútok. Takže poločas měl, pro futsal netypický, výsledek 0:0.

Ještě polovina druhé půlky se nesla ve stejném duchu, Partizan střílel, měl šance, ale ne vyložené tutovky, Hombres mělo několik opravdových vloženek, ale skóre se neměnilo. Pak se na hřišti objevili, bok po boku, Tomáš Do a Michal Ryšavý a jejich akce skončila gólem, kdy akce probíhala na lince Ryšavý – Do – Ryšavý. O chvilku později Pepa Holán vybojoval standartní situaci z velice nadějné pozice, ke které se postavili opět Tomáš Do a Michal Ryšavý, sehráli nacvičený signál a mohli se radovat z druhého gólu do sítě Partizanu. Následné minuty se nesly ve znamení dobývání branky Hombres, přičemž se i soupeř minutu před koncem dočkal úspěchu, když po chytré narážečce utekl útočník našemu hráči a neměl problém vsítit gól. Stav byl 2:1 a 3 minuty do konce. Hned po rozehrávce přišly dvě chyby ze strany Hombres a mohlo být zle, naštěstí brankář se opět vytáhl (jako celý zápas) a ve druhém případě pálil Vu Khac těsně vedle. Uklidnění přišlo minutu před koncem, když Ryšavý dohrál předem ztracený míč, který se se štěstím odrazil zpátky k němu a pečetil první vítězství svého týmu v poměru 3:1.

Partizan: Hombres 1:3 (0:0)
Branky: Ryšavý (Do), Ryšavý (Do), Ryšavý
Sestava: Zukal – Michajlik, Ryšavý, Do, Oščádal, Dozbaba, Holán, Pokorný, Žák

Druhý zápas jsme nastoupili proti týmu Olymp. Už od začátku šlo vidět, že si protihráči na nás moc nevěřili, což nám na úvod poskytlo velkou výhodu. Už po pár minutách se prosadil Oščádal (Totem) po nahrávce od Tomáše Do. Druhý gól opět přidal Totem po skvělé přihrávce od Tomáše Do s ještě lepším zakončení. V prvním poločase se stav ještě dvakrát měnil, nejdříve po signálu z rohového kopu, který rozehrával Žák a do míče se z voleje opřel Ryšavý (pravděpodobně trefa sezóny pro samotného hráče) a následně po kombinaci celé čtyřky v následném pořadí Michajilik – Ryšavý – Pepa Holán – Žák. Stav v poločase byl tedy 4:0. Druhá půlka se už dohrávala v přátelském duchu a soupeři po dezorientaci Žáka snížili na 4:1. Následné akce a střely na obou stranách žádnou branku nepřinesly a tak sudí ukončili zápas s výsledkem 4:1.

Skvělý výkon v obou zápasech předvedla naše nejnovější posila Tomáš Zukal, který chytil vše, co mohl a dodal nám klid na kopačky.

Partizan: Hombres 1:4 (0:4)
Branky: Oščádal (Do), Oščádal (Do), Ryšavý (Žák), Žák (Holán)