Perné chvíle, Hombres stále beze ztráty

Páteční podvečer na Okruhu tentokrát přinesl napínavý souboj 3. kola mezi týmy Hombres ''B'' a Bianco, kteří do tohoto zápasu přicházeli s přesvědčivým skóre 11:1. Hned od úvodního hvizdu byla patrná nevšední taktická vyspělost soupeře. Bránění v jejich podobě probíhalo v klidu na vlastní půlce, kde si zkušeně dokázali přebírat naše rotující hráče. Jakmile dostali míč pod kontrolu, po většinu času skvěle zvládali hru v pěti a na začátku si vytvořili několik zajímavých příležitostí, než jsme tomuto hernímu stylu byli schopni přivyknout. Avšak jako první zatřáslo s jabloní Hombres a ovoce sklízel Ryšavý. Po rychlé narážečce s Peetem se uvolnil a bodlem poslal míč přímo mezi nohy padajícího golmana. 1:0. Tento gól nám dodal potřebný klid a sebevědomí a do konce poločasu jsme byli schopni kontrolovat hru.
Druhá část navazaovala tempem na tu první. Hráči Hombres aplikovali důrazný pres na borce v bílém a znepříjemňovali jim tak jejich hru v pěti. Při jednom takovém momentu využil soupeřovo zavahání Peete a z půlky poslal míč do odkryté klece. Upravil tak na 2:0. Druhý gól nás však ukolébal a následně jsme polevili a přestali se koncetrovat. Toho využil zkušený golman Bianca, který přesnou přihrávkou našel hluboko ve vápně rozpínajícího se Mazůrka, jenž se z blízkosti nemýlil a uklidil míč k pravé tyči. 2:1. To dodalo soupeři chuť do hry a o minutu později situace jako přes kopírák. Hra v pěti, golman a jeho prešná přihrávka středem hluboko do vápna, následné zakončení. 2:2. Naši borci však nezůstali opaření dlouho. Do konce zbývalo necelých pět minut a náš tým navýšil obrátky. Rotace hráčů a signály z rohů nutili soupeře k bezmyšelnkovitým odkopům míčů z vlastní poloviny aby polevili od tlaku. Pod kotel jsme sice přikládali, avšak stále bez tolik potřebné jiskry. Poslední minuta. Roh. Sebevědomý Do a bezchybně zahraný klobouk. Adresát: Ryšavý. Plamen tak nakonec zažehl Miguel, který se blýskl skvostným volejem a pravačkou propálil obránce i skvěle chytajícího golmana a upravil tak skóre na 3:2. Ryšavého úsměv byl vzápětí doplněn hvizdem sudího, který tak ukončil toto dramatické utkání. Stojí za zmínku, že tři body si bezpochyby odnášíme z velké části díky Zukalovi(G), který byl po celý tento zápas synonymem slova fantastický. Hombres ''B'' se tak stále bez ztáty bodu mohlo soustředit se na zítřejší zápas.

Náš čtvrtý zápas v rámci třetího kola se opět odehrál na Okruhu na Rybnické, tentokrát během sobotního poledne. V tomto utkání figurovala statistická zajímavost, kdy Hombres ''B'' a Soccer přicházely jako poslední dva týmy tabulky, které doposud neztratily ani bod. Po úvodním hvizdu tomu ale předvedená hra borců ani z jedné strany neodpovídala. Hra byla kouskovaná, plná nepřesných přihrávek a špatných úsudků.  Někteří hráči našeho týmu působili poněkud malátně a bylo na nich patrné, že místo zodpovědné obrany by raději uvítali postel a vyrovnání spánkového deficitu. Na obou stranách bylo k vidění několik zajímavých momentů, avšak stav ve 30. minutě byl stále 0:0. Následně díky téměř neexistující komunikaci našich borců, došlo k chybnému přebrání hráčů soupeře a Gryč z týmu Soccer bez váhání trestal nikým nehlídaný do odkryté klece. 0:1. Naši kluci působili vyčerpaně, bez nápadu a chyběla víra v obrat vývoje zápasu. V tom momentu se však kapitán Sergei rozhodl vystavit stopku tomuto negativnímu rozpoložení, čerpal ze svých dlouholetých zkušeností a vzal oddechový čas pro tým Hombres. Po důrazné domluvě, kterou vedl Ryšavý, jsme se rozhodli změnit lajny a postavili jsme čtyřku Do-Ryšavý-Žák-Písek. Dá se říci, že náš oddechový čas odstartoval 9 minut pekla pro soupeřův tým. Hráči se probudili, projevovali více aktivity na hřišti a zpřesnili přihrávky. S utahováním svěráku začal Ryšavý, když se zapomocí narážečky s Pískem  vyhnul protihráči a z levé strany uklidil míč bodlem k pravé tyči. 1:1. O minutu později si Ryšavý vystřihl sólo středem hřiště, vysmíkl se třem protihráčům, přihrávkou našel Peeteho, ten se hbitě otočil s míčem a nebál se pálit na pravou tyč. 2:1. Vzápětí se na pravé straně vynořil opět Ryšavý a s míčem na noze dorazil až do vápna, kde si počkal než golman půjde na zem a následně ho přehodil. 3:1. Rychlý sled událostí a čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ze soupeřova útoku se zrodil rychlý break pro náš tým, na nohu dostal míč Oščádal a ten se v těchto situacích nemýlí. Přesná přihrávka z levé strany hřiště na zadní tyč, načež pohodlně rozvlnil síť Písek. 4:1. Zodpovědná obrana od půlky hřiště přinesla klobouky na ledě Ryšavému, který vypíchl balón soupeři a tváří v tvář golmanovi zvolil technické zakončení otevřenou placírou na pravou tyč a zpečetil tak hattrick. 5:1. Je tu hvizd sudího a konec zápasu. Naši borci ve třetím kole prokázali vítěznou mentalitu a schopnost vydat ze sebe to nejlepší pod tlakem. Hombres ''B'' tak zatím pokračuje ve své krasojízdě bez bodové ztráty.