Blue Flames

Zatím poslední dvě utkání Hombres B se sehrály 6. 10. 2018. Hombres si v něm změřilo síly se zkušenými borci z Blue flames a ve druhém zápase se snažilo zvrátit nepříznivou bilanci s týmem Parmagianni.

Na úvod nás čekal tým Blue Flames, tým, kde nejlepší roky své futsalové kariéry odehrál Jiří Nejezchleba (Chlebinho). Právě kvůli tomuto faktu se chtěl dostat Chlebinho do sestavy, což se nakonec vzhledem k menšímu počtu lidí povedlo. Hombres do tohoto zápasu vstupovali z pozice lídra, zatímco Blue Flames se snažili vymanit ze sestupových vod. V duchu předzápasových prognóz se nesl první poločas, kdy se hráči Hombres snažili tvořit hru, ale borci z Blue Flames zkušeně bránili. Ovšem pak se jako skvělý tah ukázalo nominování Malíře (Miruse) na zápas B-týmu, když vstřelil hattrick. Nutno podotknout, že všechny tři fíky střelil podobně. Převzetí míče zády k bráně, otočení, naznačení a třikrát střela levou nohou. Třikrát gól na vzdálenější tyč. Bohužel pro nás, tyto tři góly nepadly po sobě. Nyní si přiblížíme, jak tedy průběh vypadal. Poločas Hombres vyhrálo 2:0, když dvakrát pálil Mirus. Po změně stran soupěři snížili na 2:1, ale pak kopali roh hráči Hombres. Miguel našel nabíhajícího Dušana, který levou nohou vyslal neuvěřitelnou “jedovku“ (střela letěla rychlostí asi 6km za 2dny), než tento projektil doletěl do brány, tak se ještě otřel o dva soupeře a doputoval do brány. Dušan si pak vystřihl oblíbené kolečko se zdviženým ukazováčkem. Momentální stav 3:1, hosté se ovšem nevzdali a krátce na to přidali druhý gól do sítě Zukala. Pak přišel třetí Mirusův kus a následně Peteho fík a konečné skóre se tak zastavilo na čísle 5:2 pro Hombres.

Hombres B: Blue flames 5:2 (0:2)
Branky: Malíř 3, Klapko, Pokorný
Sestava: Zukal, Ryšavý, Klapko, Michaijlik, Kitner, Malíř, Holán, Pokorný, Nejezchleba

Druhý špiel nás čekal tým Parmagianni. Soupeř, se kterým jsme se utkali dvakrát v historii a oba dva zápasy jsme prohráli. O to zajímavější je fakt, že obě prohry přišly v sezóně, kdy Hombres vyhrálo 1. třídu a v sezóně moc proher nemělo. Sestava byla stejná jak první zápas. Prognózy byly taky stejné. Hombres bez ztráty bodu, Parmagianni na opačném konci tabulky. I zápas vypadal obdobně. Kluci z Hombres tlačili a vypracovali si velké množství šancí, ale ne a ne prostřelit brankáře soupeřů. Po pár minutách vedlo Hombres již 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by tento zápas měl mít dramatický průběh. Ovšem klasický syndrom nevyhranosti a vedení způsobil, že Hombres polevilo a najednou byl stav 3:2. Ke konci poločasu měli parmagianni další šance,ale nevyužili je a do kabin se tedy šlo za stavu 3:2.
Bohužel začátek druhé půle vypadal stejně jak konec první, Hombres se snažilo hrát zkušeně a dohrát zápas v poklidu. 10 minut před koncem se vydal na výlet ze své brány Zukal, ovšem na půlce dvakrát nepřesně přihrál a Parmagianni vyrovnali na 3:3. Hned na to si kapitán týmu Sergej vzal time-out. Na tabuli svítilo skóre 3:3 a zhruba 10 minut do konce. Bylo jasné, že Hombres musí zapnout na plné obrátky, jak už se o tom několikrát v této sezóně přesvědčil. Na plac se postavila nejsilnější (tento víkend i nejzdravejší) čtyřka a v následujících 5 minutách se jim podařilo vstřelit 3 kusy. Výsledek 7:3 pečetil druhým gólem v zápase Pepa Holán. Posledních 10 minut se neslo v ofenzivním kolotoči týmu Hombres. To byl ten výkon, který by měli hráči předvádět celý zápas.

Hombres B : Parmagianni 7:3 (3:2)
Branky: Malíř 3, Ryšavý 2, Holán 2