První zápas A-týmu je tu!

Hombres na domácí palubovce přivítal tým Panamy, za kterou nastoupil i náš bývalý hráč a dobrý kamarád Pavel Smítal. Ještě před samotným začátkem se objevily první problémy: Dozbík zraněn, Ruda zraněn, Wansin nestíhal, Pete zraněn, Mirus a Miguel zraněni, ale nastoupili. Hombres tedy nastoupilo do zápasu v bílých dresech a neúplné sestavě. Prvních pár minut se neslo v oťukávání a větší šance byly na straně domácích. Pak bohužel přišel nepříjemný zmatek v brankovišti Davida Luu, který sice míč chytil, ale odnesl to vykloubeným prstem. Takže další zranění hned v páté minutě. Luu se sbalil a odjel do Nemocnice, kam ho vezl do té doby náš zapisovatel Sergej. Do brány se postavil Miguel a do hry už tedy bylo jen šest hráčů. Možná právě slet nepříjemných událostí stmelil zbytek zdravého týmu, protože co se týká bojovnosti, tak se nedalo hráčům domácího týmu nic vytknout. Hráči Panamy sice kombinovali, rotovali, ale nedostávali se do tutovek, neboť byli skvěle pokryti našimi hráči a tak se zmohli jen na střely z dálky nebo nepřesné střely. První poločas nenabídl zajímavý zápas pro oko diváka. Jednalo se o velmi opatrnou hru, která se nejčastěji pohybovala kolem půlící čáry. Takže po půli diváci neviděli žádný gól.
Druhý poločas už byl poněkud živější a dokonce se začaly i sítě vlnit. Do vedení se dostali domácí, když Písek krásně přeloboval padajícího brankáře. Za nedlouho přidal Mirus druhý kus. Panam se ovšem nevzdala a začínala se dostávat do více šancí, ovšem nebyli schopni vstřelit kus. To se jim podařilo až po několika šancích, kdy se kolem Píska obtočil útočník a prostřelil Miguela v bráně (nutno dodat, že vzhledem k předchozím zákrokům toto mohl Miguel chytit). Následně Mirus vystřihl asi nejhezčí šanci celého víkendu, když si převzal u vlastní brány míč, nebezpečnou kličkou vykoupal Smityho, přeběhl celé hřiště, udělal druhou kličku a z nulového úhlu prostřelil brankáře. Velká paráda, velká sláva a Mirus se svým typickým pohledem ala „jsem masák a cítím, že jsem rozhodl“ vyklusává směrem na střídačku. Čas se krátil a Panama se odhodlala ke hře bez brankáře. Po několika nebezpečných situacích, kdy Totem vykopával nebezpečný míč z vápna a dost možná zabránil gólu, napřáhl za vápnem hráč hostujícího týmu, vyslal tvrdou střelu, která by ovšem za normálních okolností neměla skončit v síti. Bohužel Mirus se nebojácně postavil střele, vystrčil zadeček a drobná teč o jeho půlky změnila směr střely. Brankář nemohl zareagovat a hosté snížili na 3:2. Naštěstí se už nic dalšího nestalo a Hombres tedy poněkud překvapivě vzhledem k okolnostem slavilo výhru 3:2.

Hombres : Panama 3:2 (0:0)
Branky: Mirus 2, Písek
Sestava: Luu, Mirus, Dody, Písek, Spartaň, Totem, Miguel